Marketing Łódź

Agencja marketingowa z Łodzi

Social media Łódź

SOCIAL MEDIA ŁÓDŹ

To, że każda firma powinna prowadzić social media to fakt. Jednak wiele firm nie przywiązuje do nich wagi. Puszcza posty z informacjami, które nikogo nie interesują a przynajmniej nie angażują. Jedyne zachęty do komentowania to “Jak mija wam dzień” i temu podobne, a to co wrzucają to ładne grafiki z ofertą.

Social media, jakiekolwiek by nie były to bardzo potężne narzędzie, gdzie siedzi cały świat, realne osoby i potencjalni klienci. Prowadzą dyskusję, lubią czytać dobre treści i przekazywać je dalej. Grupy np na Facebooku mają tak szerokie spektrum tematów, i zrzeszają często dziesiątki tysięcy użytkowników w grupach dotyczących hobby, że grzechem jest z nich nie korzystać i ograniczać się do standardowej reklamy np bilbordowej.

Jednak różne social media pasować będą do innych typów działalności.

 

kampanie social media Łódź

Social media – Facebook głównym narzędziem dla firm

To Facebook nadal wiedzie prym, przynajmniej jeśli chodzi o firmy. Jego zaletą są grupy i fakt, że ludzie występują pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Będzie doskonałym narzędziem komunikacyjnym i do przekazywania wartościowych treści dla dosłownie każdej firmy. Można w ramach codziennych postów poruszać ciekawe tematy dotyczące branży, wrzucać info grafiki i tabele, szerować inne interesujące posty i wyrażać na ich temat zdanie, a nawet wrzucać filmiki i wszelkie możliwe linki do blogów, własnej strony.

Wielką zaletą są grupy tematyczne i lokalne. Jeśli myślimy o social media dla firmy z Łodzi i okolic, na tym będzie nam bardzo zależało. Możemy na nich dyskutować z ludźmi zainteresowanymi usługami podobnymi do naszych, a marketing szeptany w takich miejscach zapewni nam delikatną, nienachalną reklamę. Możemy odpowiadać na pytania z branży jeśli ktoś poszukuje firmy wykonującej usługi jak Wasza, odzywać się do nich w prywatnej wiadomości. Możliwości jest mnóstwo łącznie z płatnymi reklamami.

skuteczne kampanie social media w Łodzi

Instagram i inne kanały social media

Instagram będzie lepszym rozwiązaniem dla biznesów gdzie liczy się ładny content. Instagram stoi zdjęciami i hasztagami. Dzięki dobremu doborowi hasztagów można zyskać tysiące więcej wyświetleń. Będzie wspaniałym narzędziem dla fotografów, osób robiących rękodzieło, modę i wszędzie tam gdzie liczą się ładny feed. Dodatkowo bardzo popularne instastories mogą pokazać biznes od ludzkiej strony np poprzez pokazywanie zaplecza pracy i komunikowaniu się zupełnie bezpośrednio z użytkownikami. Mogą oni na stories reagować i z Tobą rozmawiać.

Twitter to narzędzie do krótkich tekstów. TikTok zaś zrzesza najwięcej nastolatków więc jeśli są oni grupą docelową warto się nim zainteresować. Youtube wymaga więcej zaangażowania w kręcenie filmów. Każdy z nich jednak lubi dobry content marketing i stawia na wartościowe treści, na które reagują użytkownicy.

Social media – kreowanie dobrych treści i zaangażowanej społeczności

ile kosztuje social media w Łodzi

Dobra treść i zaangażowana społeczność to ten aspekt social media, który nie dość, że przysparza Ci więcej potencjalnych klientów, to jeszcze buduje mocną i dobrą pozycję marki i pozycjonuje stronę. Dlatego warto mając nawet warsztat wulkanizacyjny wprowadzić jakiś kanał social media. To w nich siedzą prawdziwi ludzie i potencjalni klienci z Łodzi, jeśli skupimy się na tym rejonie.

Social media – jak zatem można kreować dobre treści?

Po pierwsze działając na Facebooku. Udzielając się w grupach lokalnych z Łodzi o tematyce nie tylko łódzkiej, ale i dotyczącej danej usługi ogólnie. Tworzenie merytorycznych treści w postach, nie tylko wklejanie oferty i godzin otwarcia. Grafiki mówiące o danym temacie i rzeczach naokoło niego, tak by ludzie dowiedzieli się czegoś ciekawego i sprawdzonego.

Dla odważnych właścicieli biznesów prowadzenie nawet darmowych webinarów czy live gdzie odpowiada się na pytania użytkowników, będzie doskonałą możliwością pokazania ludzkiej twarzy biznesu i zaprzyjaźnieniu się z klientami. Prowadzenie własnej grupy tematycznej związanej pozwoli Twojemu biznesowi pokazać się w sposób nie bezpośredni, ale zbierając dużo osób potencjalnie zainteresowanych usługami.

Reklamy na Social Media

skuteczne kampanie reklamowe w social media Łódź

Social media to również płatne reklamy, które zarówno Facebook jak i inne kanały mają w swojej ofercie. Wiele biznesów opiera się na działaniu tylko tego kanału i tylko tam się reklamują.

Generują lepsze zasięgi, mają rozbudowane możliwości zdefiniowanie grupy docelowej i trzeba za nie zapłacić.

Sprawa wydaje się prosta, jednak reklamy np na Facebooku są tak zaawansowane, że powstają na temat ich tworzenia całe książki i wykłady. To nie tylko zaznaczenie obszaru, na którym ma się użytkownikom wyświetlać Twoja reklama. Oczywiście to bardzo ważny aspekt, aby reklamę w social media dla firmy z Łodzi zadedykować użytkownikom z tego obszaru, ale nie tylko.

Należy wskazać wiek odbiorców, płeć, zainteresowania i wiele innych szczegółowych rzeczy. Nie trzeba tego robić, ale można dzięki tym opcjom niezwykle celnie trafić w potencjalnych klientów. Targetowanie odbiorcy to zadanie skomplikowane i wymaga znajomości tematu marketingu w social media i szeroko zakrojonego riserczu na temat Twojej firmy i jej potencjalnych użytkowników. Dzięki naszej pomocy trafisz z reklamą na Facebooku dokładnie tam gdzie trzeba, a wydane pieniądze nie pójdą w błoto, czyli tam gdzie nikt nie będzie szukał Twoich usług.

Reklamy na Facebooku mogą wyświetlać się również na Instagramie. Samo stworzenie dobrej reklamy to sztuka. Dobra grafika i odpowiedni, merytoryczny tekst, który przykuje uwagę jest ważny tak samo jak targetowanie klienta. Nasi specjaliści stworzą to wszystko za Ciebie, a Ty możesz zająć się w tym czasie tym w czym jesteś najlepszy czyli w prowadzeniu swojego biznesu.