Marketing Łódź

Agencja marketingowa z Łodzi

Jak zacząć marketing w Łodzi

Bez marketingu nie ma rozwoju firmy. Jeszcze nikt nie zyskał klientów bez jakiejkolwiek reklamy. Niestety wielu początkujących przedsiębiorców nie wie, jak poradzić sobie z marketingiem firmy i jak to wszystko działa. Jak zacząć marketing swojej firmy w Łodzi, na rynku lokalnym? Podpowiadamy co możesz zrobić aby skutecznie promować swój biznes.

Marketing w Łodzi – Wyznacz cele i grupę docelową

marketing w Łodzi

Na początek pomyśl o strategii. O tym jaki masz cel na danym etapie prowadzenia biznesu. Czy chcesz od razu podnieść sprzedaż czy raczej zyskać zaangażowana społeczność na swoich social media. Jakie realne cele sprzedażowe sobie zakładasz miesięcznie. A także ile pieniędzy możesz przeznaczyć na reklamę i czy w ogóle w tej chwili Cię na to stać.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kto jest naszym potencjalnym klientem? Wiemy, że jest to osoba z Łodzi i okolic i do niej kierujemy działania marketingowe, ale trzeba zawęzić pole poszukiwań nie tylko jeśli chodzi o lokalizację. Ile lat ma Twój potencjalny klient, jakie są jego zarobki, co kupuje, z jakiej jest grupy społecznej, jakiej płci i wiele innych. Na podstawie tego możesz określić kanały jakimi do niego dotrzeć. Mając dobrze określoną grupę docelową wiesz również do kogo adresować reklamy np na Facebooku.

Marketing w Łodzi – pomoc lokalnej agencji marketingowej

Jeśli nie masz pojęcia jak zacząć marketing w Łodzi możesz wydawać pieniądze na ślepo, kupować ulotki, agresywne banery reklamowe i byle jak prowadzić konto na Facebooku płacąc za źle zdefiniowaną reklamę. Możesz również te pieniądze przeznaczyć na zatrudnienie do pomocy lokalnej agencji marketingowej. Taka agencja zna klienta z Łodzi, wie jakimi kanałami do niego dotrzeć, świetnie orientuje się w mediach lokalnych i pomogła nie jednej firmie z danego obszaru.

Właściciel biznesu z Łodzi nie musi być specjalistą od marketingu. Nie ma sensu działać na ślepo, lepiej zatrudnić do tego celu specjalistów i zaoszczędzony czas dodatkowo spożytkować na prowadzenie biznesu lub odpoczynek. Agencja pomoże nie tylko zacząć zintegrowana kampanię marketingową  w Łodzi, ale i rozwinąć Twoja firmę, wykreować jej mocna pozycję w branży. Zajmie się też stworzeniem strony internetowej i jej pozycjonowaniem.

skuteczne działania marketingowe w Łodzi

Marketing w Łodzi – załóż profil na social media

Profil na social media takich jak Facebook czy Instagram jest darmowy o ile nie korzystamy z płatnych reklam. Będzie świetnym miejscem do zaczęcia marketingu dla klientów z Łodzi. Prowadzenie takiego profilu nie jednak jest łatwą sprawą. Należy pamiętać o tworzeniu regularnie merytorycznych i ciekawych treści, które stworzą wokół Ciebie zaangażowaną społeczność. Niestety wiele osób prowadzi profile firmowe w sposób nudny dla użytkowników i potencjalnych klientów, traktując go jedynie jako profil informujący o godzinach otwarcia i posiadanych produktach.

Dobrym content marketingiem zajmie się za Ciebie lokalna agencja marketingowa, chociaż można próbować stworzyć go samemu. Treści z dziedziny Twojej branży np poradniki, tutoriale, dobre grafiki edukacyjne, poruszanie angażujących do komentowania tematów to wszystko sprawi, że użytkownicy sami będą szerować twoje posty. Niech social media będą dopełnieniem Twojej strony internetowej, niech będą ciekawe i merytoryczne.

Marketing w Łodzi  – udzielaj się na grupach i lokalnych portalach

jak prowadzić marketing w Łodzi

Zaczynając marketing w Łodzi nie można zapominać o lokalnych mediach. Mimo popularności social mediów, te lokalne łącznie z prasa mają się świetnie i korzysta z nich wiele osób. Nie każdy, szczególnie osoby starsze, umieją obsługiwać internet i do nich dotrzeć można bardziej tradycyjnymi kanałami. Lokalne media to również portale internetowe z możliwością płatnych reklam i komentarzy, radio, to grupy na Facebooku, fora internetowe, na których siedzą osoby z Łodzi i okolic. To tam można nie tylko korzystać z płatnych reklam. Jeśli nasz profil jest zaufany i widać, że prowadzimy firmę z danej branży, możemy komentować i udzielać porad, nie reklamując się bezpośrednio. Zatrudnienie lokalnej agencji marketingowej pomoże w przeprowadzeniu działań z zakresu np marketingu szeptanego.

Zaczynając marketing w Łodzi, szczególnie jako początkująca firma z małym budżetem, napotkać można na wiele trudności. Przeprowadzenie odpowiedniej kampanii marketingowej dla laika nie jest łatwym zadaniem i najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w pomoc specjalistów. Na własną rękę można próbować w mediach lokalnych, grupach czy poprzez działania content marketingowe na profilu na Facebooku.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *